Turkish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Hijyenik Klozet Kapağı

Hijyenik Klozet Kapağı; Genellikle benzin istasyonlarında, alışveriş merkezlerinde, umumi tuvaletlerde gördüğünüz tuvalet kapakları üzerinde bulunan hareketli sisteme verilen addır. Hijyenik klozet kapakları üzerine serilen hijyenik klozet poşeti sayesinde kullanıcılarına tertemiz bir ortam sunmaktadır. Hijyenik klozet kapağı denildiğinde mutlaka üzerine otomatik olarak serilen hijyenik klozet poşeti akla gelinmelidir. Bu hareketli sistem sayesinde kullanıcılar her girdikleri tuvalette gönül rahatlığı ile işlemlerini halledebilirler. Hareketli makara her düğmeye basıldığında veya sensör ile hareket algıladığında otomatik olarak kişinin altına yeni bir poşet serer.

Hijyen nedir ve faydaları nelerdir 1

Firmamız 1996 yılında Hasan BERK Tarafından kurulmuştur. Müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetlerden dolayı kendi sektöründe marka haline gelmeye emin adımlarla ilerlemektedir. Günümüzde hızlı değişen ambalaj sektöründe yılların verdiği  tecrübe ve deneyimini 2011 yılında hijyen sektörüne de taşımanın haklı gururunu yaşamaktadır.Bizi yalnız bırakmadığınız ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

HİJYEN NEDİR ?

Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak adımlar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanır. Çocuk yaşlarda anne, baba, aile bireyleri veya öğretmenler tarafından çoğu zaman bizzat yapılarak öğretilen temizlik uygulamalarının, çocukluktan sonra kendisi tarafından yapılması gerekmektedir. Örneğin; tuvaletten sonra ve yiyeceklere dokunmadan önce ellerin yıkanması bir alışkanlık olmalıdır. Her gün yapılan işler arasında banyo yapma bir başka temizlik uygulamasıdır. Temizliğin sadece görünür kirlenme olduğunda yapılması yeterli değildir. Örneğin; uykudan uyanınca yüzün yıkanması, el ve ayak temizliği, çamaşırların değiştirilmesi gündelik temizlik uygulamalarıdır. Su ve sabun olmadan temizlikten bahsetmek olası değildir. Gelişmiş toplumlarda kişisel temizlikte en fazla kullanılan malzemelerin başında su ve sabun gelmektedir. Bunun yanı sıra banyo süngerleri, diş fırçaları, el ve ayak temizliği ile vücut temizliğinde kullanılan fırçalar, tırnak makası ilk akla gelen temizlik araçlarıdır. Bunların tümü başkalarıyla paylaşılmaması gereken, kişisel temizlik araçlarıdır. Başta kişinin kendi sağlığı olmak üzere, başkalarının da sağlığını korumanın en önemli aracı temizliktir. Sadece beden temizliği değil, kullanılan her ortamı temiz tutmak da temiz olmanın gereğidir. Toplum temizliği de ''Her ortamı temiz tutmak.'' seçeneğine girer. Dolayısıyla da, Vistan Hijyen otomatik klozet kapakları toplum hijyenine verdiği önem ve duyarlılık ile her ortamda hijyen sağlamaktadır.

 kullanılan her şeyi ve her ortamı temiz tutmak da temiz olmanın gereğidir. Tıpta ve evde ve günlük yaşam ortamlarında, hijyen uygulamaları sıklığı ve hastalığın yayılmasını azaltmak için önleyici tedbirler olarak anılmaktadır.  Temizlik ve hijyen anlam olarak sıklıkla karıştırılmakta ve birbirinin yerine kullanılmaktadır. Genel olarak HİJYEN hastalıkların yayılımını önleme uygulamaları anlamına gelir. Temizleme işlemleri (örneğin, el yıkama) kirleri ortadan kaldırırken kullanılırken, hijyen kötü bakterilerden de arındırmak anlamına gelmektedir. Vistan Hijyen Hijyenik Klozet kapağı ve klozet Poşeti hijyen hakkında size en iyi ürünü sunmaktan gurur duyar.

www.vistan.com.tr

 

Hijyenik klozet kapağı nerelerde niçin kullanılır 3

VİSTAN hijyenik klozet Sistemi özellikle Poliklinikler, Özek Muayenehane, Hastaneler, Klinikler, Şirketler, Ofisler,Fabrikalar, Restoranlar, Oteller, Alışveriş Merkezleri, v.b Toplu kullanım alanlarında bulunan tuvaletler için Hijyen odaklı taleplerinizde sağlıklı,Hijyenik ve ekonomik çözümler sunar. Bilindiği gibi Hastalıkların en çok yayıldığı noktalardan biri de ortak kullanım alanlarının içinde olan tuvaletlerdir . Bu tuvaletlerde içerisinde bulunan Klozetler birçok kişi tarafından sürekli olarkak kullanıldığı için ne kadar temizlenirse temizlensin bu tarz noktalarda hijyenin sağlanması çok zordur. Klozetlerin üzerinde bulunan standart klozet kapakları çok sık kullanımdan ötürü hastalık üreten bakteriler ve virüsler için ideal bir yuva ve yaşam alanı oluştururak hastalık bulaşma riskini çok yükseğe taşırlar. Bu soruna çözüm aramak için üretilen VİSTAN Hijyenik Klozet Kapak Sistemi’ Standart klozet kapağından bulaşan hastalıkların bulaşmasını %99 oranında düşürerek riski çok düşük konuma getirmiştir.   Hijyenik Klozet kapak düğmeye basıldığı andan itibaren kullanılmamış yeni bir bakteri/ virüs geçişini engelleyen antikstatic, antialerjik ve antibakteriyel özelliğe sahip hijyenik plastik rulo ile klozet kapağının yüzeyi örtülerek kullanıma hazır hale gelir. Ve böylelikle Tuvaleti kullanmadan önce standart klozet kapaklarını temizlemek için kulanıcılar tarfından klozet kapağının üzerine serilerek ve silinerek tüketilen tuvalet kağıdı, kağıt havlu v.b ürünlerin kullanılmasın engelleyerek çok çiddi miktarlarda tüketilen tuvalet kağıdı, kağıt havlu malıyetleri düşürmesinde büyük bir görev üstlenir ve işletmenin gider maliyetlerinin azalmasında işletmeye avantaj sağlar.
VİSTAN Hijyenik Klozet Kapak sistemi tuvaletlerde ki Hijyenin sağlanmasında hem pratik ve hem de ekonomik çözüm sunar.

                                                       Hijyenik Klozet Poşeti Rulosu Ürün Özellikleri

1 Adet VİSTAN hijyenik klozet poşeti rulosu 80 kullanımlıktır. 1 kolide 25 adet hijyenik klozet poşeti rulosu bulunmaktadır.Hijyenik klozet poşetinin Ham maddesi polietilendir.Poşetler anti-statiktir, yapışma ve alerji yapmaz, bakteri barındırmaz % 100 Hijyen sağlar.

ÖNDEN ARKAYA TEMİZLİK
Bizim için en önemlisidir. Tuvalet sonrası yapılan taharetlenme ya da temizlik, mutlaka önden arkaya yani vajinadan (hazne) makata doğru olmalıdır. Arkadan öne doğru yapılan temizlik sırasında makat çevresinde bulunan mikroplar hazneye doğru taşınabilir ve bu mikroplar makatta bir sorun yapmazken vajinada iltihaba neden olabilir çok dikkat edilmelidir.

Geleneksel tuvalet sistemlerinin aksine son derece modern ve kullanışlı olarak dizayn edilen, hijyenik tuvalet kapağı,  butonla çalışmaktadır. Butona işaret parmakla dokunuş  sonrası kapak açılır ve otomatik rulo kısa bir sürede oturulan bölümü çevreler. Bu sayede çok hızlı bir sürede el değmeden ve son derece sıhhi bir biçimde işlem gerçekleşir.

Topluma açık alafranga tuvaletler ciddi anlamda bulaşıcı hastalık kapma riski bulunmaktadır dolayısıyla devreye otomatik hijyenik klozet kapağı giriyor Takirdiğiniz zaman kafanızdaki  olumsuz soru işaretleri tamamen yok olacaktır.

Günümüzde bir çok çeşit hastalıklardan bahsediliyor domuz gribi gibi enfeksiyon hastalıkları  veya benzeri bulaşıcı hastalılardan korunmak kendi sağlığımız için en önemli unsur olduğunu  Düşünüyörüz. 

Ortalama bir tuvalet kağıdı dispenseri (günde 250 kullanım) yılda yaklaşık 820 kilo atık oluşturur. Bunun yaklaşık yarısı tuvalet kanalizasyonlarında tıkanıklık yaratır yarısıda cöpe atılır. VİSTAN kanalizasyon sıkışmasını ve tuvalet kağıdının klozetin içine atılmasını önler.

 bir kere butona dokunmanız hijyen için sağlıklı yaşam sürmek temiz toplum olamak için yeterli olacaktır.

                                                                                       www.vistan.com.tr

 

 

 

Hijyenik klozet kapağı ve klozet rulosu nasıl çalişir 2

VİSTAN Klozet kapağının çevresinde  Mikro-işlemci kontrollü motorla hareket eden bir mekanizma vardır. Bu sayede her yeni kullanici için temiz kullanılmamış bir malzeme serilir ve kullanılmış olan sarf malzeme imha ederek gizli bölümde depolanır. imha olan poşet çöpe atılır ve yenisi ile deyiştirilit Her kullanıcı klozeti yeni ve temiz sarf malzemesi Olan hijyenik klozet poşeti ile kullandığından klozete oturmakla bulaşabilecek hastalıklar ve mikroplar önlenir. (örn; idrar yolları enfeksiyonu, nefrit, üriner sistem enfeksiyonları ve sivilce ile ödem oluşması gibi. hastalıklardan korumaktadır.

Kullanımı son derece kolaydır. Dokunmatik butona basıldığında sistem yeni ve temiz sarf malzemesini otomatik serer. Motor ihtiyaç duyduğu gücü mekanizma bölümündeki şarjlı aküden alır. Bu nedenle yüksek voltajlı elektriksel bir bağlantı olmadığından, ıslak mekanlarda son derece güvenilirdir. İç bölüme yerleştirilen şarjlı akü 2.500 adet kullanımlık güç sağlar. Bir adaptörle 3 saat gibi kısa bir sürede kolayca şarj edilir.Örneğin; Cep telefonu şarjı gibi.

Sağlıklı temizliği temsil eden hijyen toplumsal yaşamın her aşamasında karşımıza çıkmaktadır. Yaşadığımız ortamların, içtiğimiz ve kullandığımız suyun, soluduğumuz havanın kullandığımız alet ve gereçlerin ve en önemlisi alafranga WC lerın temiz ve sağlıklı yani hijyenik olması gerekir.

1 adet hijyenik klozet poşeti rulosu 80 kullanımlıktır. 1 kolide 25 (veya) 50 adet hijyenik klozet poşeti rulosu bulunmaktadır.Hijyenik klozet poşetinin ham maddesi polietilendir.Poşetler anti bakteriyel ve anti-statiktir, yapışma ve alerji yapmaz, bakteri barındırmaz son derece güvenilir rahatlıkla kullanabileceğiniz  üründür doğaya saygılı çevreye zarar vermeyen ürün katılımı ile üretilmiştir. TDPA nedir,hangi ürünlerde kullanılır ?

Plastik  ürünlerin  tüketiminin  giderek  arttığı  günümüzde, doğaya verilen  zararı  azaltmak  ve  ortadan  kaldırmak  amacı ile faaliyet gösteren öncü kuruluşlardan  biri  olan EPI -Canada / Enviromental  Technologies  Inc.  geliştirmiş  olduğu           " TDPA " (=total degradable plastic  additives) katkı  maddeleri ile,bu tür  ürünlerin (PE, PP,PS)  doğada  çözünerek  yok  olmasını sağlamaktadır.

Bio-çözünme (Oxo-biodegradation)nasıl olur ? Plastiklerin  doğada  kaybolmaları 2 fazda gerçekleşmektedir;
1. faz  (kimyasal veya abiyotik) degradasyon  (plastik-oksijen ile reaksiyonu) plastigin polimer yapısı bozularak,mikroorganizmalar için besin haline gelir.
Bu reaksiyon ısı(toprak ısısı,uv ışınları(ör:güneş ışınları) ve mekanik etkenler (ör:rüzgar).
2. faz olan  bio degradable (biyolojik çözünüm)  ;besin özelliği kazanan yapının topraktaki bakteri ve mikroorganizmalar tarafından yenilerek yok edilmesi ile  gerçekleşmektedir.

KLOZET POŞETİ

Klozet poşeti üretim aşaması ve özellikleri Birinci Sinip  Polietilen yüksek yoğunluk  Hammadde ile içine kattığımız Antistatik ve Bakteri Barındırmayan karışım sonrası Doğa dostu BİO çözünür katkı karışımından sonra Extruder aşamasına geldikten sonra 190 - 210 derece Rezistans isi ile  akışkan hale gelip motor basıcı  ile döner kafanın çıkışında sovuk hava ile şoklandıktan sonra  balon haline gelip rulo üstüne sarılmaktadır Daha sonra metrajlı sarma makine ile masura üstüne aktarılmaktadır 

1. özellik: antistatiktir tene yapışmaz 

 2.özellik: antı bakteriyel dır bakteri barındırmaz 

3.özellik: bio çözünür doğa dostudur doğada bırakıldığında  2 yıl içinde Toprağa karışır.

                                                                                ''TEMİZ OTURUN TEMİZ KALKIN''

                                                                                             www.vistan.com.tr

Budy Hijyenik klozet kapağı 4

Klozet nasıl temizlenir?

Klozetler girintili çıkıntılı olduğu için kolay temizlenir yüzeyler değildir. Bu sebeple deterjan, kireç çözücü, çamaşır suyu gibi malzemeleri direkt ambalajından dökerek her noktasına ulaşmak mümkün değildir. Deterjanı döktükten sonra tuvalete fırçası ile fırçalamak bir çözüm olsa da size daha iyi bir önerimiz var. Spreyli boş cam-sil kutusunun ya da marketlerden alabileceğiniz sprey şişesinin içine bir miktar çamaşır suyu ve su karışımı ekleyerek tuvalet temizliğini yapabilirsiniz. Spreyden sıkılan deterjanlı su klozetin her noktasına ulaşabileceğinden hem zamandan tasarruf sağlamış hem de temizliğinden emin olmuş olursunuz.  Suyu klozete sıktıktan sonra 5 dk bekleyip fırça ile ovun ve bol su ile durulayın. Oturma kısmı, sifon ve musluğa da deterjanlı su sıkıp süngerle ovun. Eğer sadece klozet içini temizliyorsanız fırçalama sonrası sifonu bir kaç kez çekmeniz yeterlidir.  Ama oturma kısmına da deterjanladıysanız mutlaka bol su ile yıkamalı ve deterjandan arındığına emin olmalısınız. Aksi takdirde deterjan kalıntılarının cilde ciddi zararlar verdiğini ve kıyafetlerimize de bulaşarak renklerini açabileceğini unutmayın.

 

Yukarı Git